Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku

ul. Kościelna 39. tel. 897188146. email: mopsbisztynek@op.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pomosty do kariery

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku zaprasza na spotkanie organizacyjne, w trakcie którego zostanie przeprowadzona rekrutacja do projektu pod nazwą „POMOSTY DO KARIERY”. Organizatorem projektu jest „Instytut Badawczo-Szkoleniowy” w Olsztynie.

Projekt zakłada :

- szkolenia zawodowe dopasowane do Twoich potrzeb

- warsztaty, które pomogą Ci odnaleźć się na rynku pracy

- minigranty (środki finansowe) na realizację działań w Twojej okolicy

- indywidualne wsparcie specjalistów: psychologa, coacha, job-coacha, pośrednika pracy, trenera pracy (dedykowanego osobom niepełnosprawnym)

- wolontariat uwzględniający koszty noclegów i wyżywienia

 

Organizatorzy zapewniają:

- zajęcia dla dzieci uczestników

- opiekuna osobom zależnym od uczestników projektu

- zwrot kosztów dojazdu na zajęcia

- catering/wyżywienie w trakcie zajęć

- noclegi i wyżywienie w trakcie wolontariatu.

Spotkanie odbędzie się w dniu 07.07.2017r. o godz.10.00 w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bisztynku (sala ślubów)

 

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY

Więcej informacji: www.pomosty.instytutbs.eu

 

Prosimy o niezawodne przybycie ilość miejsc jest ograniczona

_____________________________________________________________________________

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 31.03-2.04.2017r. w sklepie Państwa Aliny i Roberta Mroczek w Bisztynku, przeprowadzona została Wielkanocna Zbiórka Żywności.

W tym roku, po raz pierwszy, wolontariuszami byli harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Invicta" z  Bisztynka działającej przy Hufcu ZHP Bartoszyce. Zebrano  320 kg żywności.

Artykuły, w okresie przedświątecznym, trafią do najuboższych mieszkańców naszej gminy. Harcerzom, partnerom akcji ale przede wszystkim mieszkańcom którzy wsparli zbiórkę serdecznie dziękuję.

 

Lidia Tomasik                                                

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Bisztynku                                                   

View the embedded image gallery online at:
http://mopsbisztynek.pl/index.php?limitstart=10#sigFreeIdf82e186711

 

O G Ł O S Z E N I E

Zbliża się październik – miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie szczególnie warto pamiętać o zdrowiu swoim i kobiet w swoim otoczeniu. Przesyłam poniżej oraz w załączeniu materiały informacyjne związane z planowanym przyjazdem mammobusu. Bardzo proszę o pomoc w rozpropagowaniu informacji (przekazanie jej osobom, które mogą być zainteresowane akcją, Pracownikom), aby jak najwięcej Kobiet mogło skorzystać z badań.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi!  Zbadaj się w mammobusie!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Może miesiąc walki z rakiem piersi okaże się dla pań odpowiednim czasem do zgłoszenia się na badanie, pomoże przełamać lęk i zyskać spokój o swoje zdrowie?

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

Bisztynek – 24 października

przy Gimnazjum w Bisztynku, ul. Kolejowa 5

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Bezpłatne badania dla pań w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Realizowane w ramach projektu finansowanego z Funduszy Norweskich. Wymagane jest skierowanie lekarskie. Szczegóły dotyczące tych badań oraz wzór druku dostępne na stronie internetowej www.fundusze.mammo.pl

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

 

Rodzina 500+ przypominamy!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku

p r z y p o m i n aWnioski na świadczenie wychowawcze 500+ złożone do 1 lipca 2016r. – świadczenia będą wypłacane z wyrównaniem od kwietnia 2016r.

Wnioski na świadczenie wychowawcze 500+ złożone od 2 lipca 2016r.  i później – świadczenia będą wypłacane od miesiąca w którym wniosek wpłynął do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bisztynku..

 

Zapraszamy na Dzień Rodziny

 


Strona 3 z 7

Świadczenie wychowawcze

Świadczenie „Za życiem”

Zamówienia publiczne

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości