Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku

ul. Kościelna 39. tel. 897188146. email: mopsbisztynek@op.pl

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zasada "złotówka za złotówkę" w świadczeniach rodzinnych

Rodziny, które przekroczą próg dochodowy nie stracą wsparcia finansowego państwa. Dzięki wprowadzeniu zasady “złotówka za złotówkę” ich świadczenia będą stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodów.

Do tej pory, gdy rodzina, która przekroczyła próg dochodowy (674zł na osobę w rodzinie lub 764zł dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem), traciła prawo do świadczeń rodzinnych. Dzięki wprowadzeniu zmian świadczenia nie będą już odbierane po przekroczeniu progu, ale stopniowo obniżane wraz ze wzrostem dochodu. Za każde przekroczenie progu o 1 zł, łączna kwota świadczeń przysługujących rodzinie będzie pomniejszana o 1 zł.

Nowe przepisy dotyczą zasiłku rodzinnego i dodatków do niego z tytułu: urodzenia dziecka, samotnego wychowywania dziecka, opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego, wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego, rozpoczęcia roku szkolnego, podjęcia przez dziecko nauki poza miejscem zamieszkania.

Dzięki nowemu rozwiązaniu łączna kwota zasiłków rodzinnych i dodatków do zasiłku rodzinnego przysługujących danej rodzinie będzie stopniowo obniżana o 1 zł wraz z przekroczeniem o 1 zł kryterium dochodowego dotyczącego łącznego dochodu netto wszystkich członków rodziny.

Ustawa dotyczy zasiłku rodzinnego i dodatków do niego: z tytułu urodzenia dziecka, samotnej opieki nad dzieckiem, korzystania z urlopu wychowawczego, wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, kształcenia i rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, nauki dziecka poza miejscem zamieszkania.

Zmiany obejmą też rodziny, które nie mają prawa do świadczeń z powodu przekroczenia progu dochodowego. Wystarczy, że ponownie wystąpią z wnioskiem o wsparcie.

(źródło: mpips.gov.pl)

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku

Wolontariat Ośrodka Kultury w Bisztynku

 

W dniach 3-4.12.2015r. w sklepie Państwa Aliny i Roberta Mroczek w Bisztynku,  przeprowadzona została świąteczna zbiórka żywności.  Wolontariusze z Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej zebrali  361 kg żywności i  4 kg  środków czystości. Artykuły, w okresie przedświątecznym, trafią do najuboższych mieszkańców naszej gminy. Wolontariuszom, partnerom akcji ale przede wszystkim mieszkańcom którzy wsparli zbiórkę serdecznie dziękuję.

Lidia Tomasik                           
Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Bisztynku                             .

 

ZOSTAŃ PARTNEREM KARTY DUŻEJ RODZINY

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

Pobierz pełną informację (pdf)

 

Ogłoszenie

W związku z nadchodzącą zimą zwracam się do mieszkańców gminy Bisztynek o zwrócenie uwagi czy na terenie Państwa miejscowości nie znajdują się osoby potrzebujące pomocy, zwłaszcza w zakresie zabezpieczenia podstawowych potrzeb tj. dachu nad głową, opału i żywności. Proszę również o informację czy na Państwa terenie nie przebywają osoby bezdomne, nieznane, nocujące w budynkach gospodarczych itp. którym również możemy pomóc.

W razie stwierdzonych potrzeb prosimy o kontakt:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku

ul. Kościelna 39        tel.  89 718 80 31

Osoby bezdomne – bezpłatna infolinia 0 800 165 320

Policja – nr bezpłatny 997

Lidia Tomasik
Kierownik Miejskiego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Bisztynku
 

OFERTA DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWEM

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa - przyjdź, zadzwoń, napisz i umów się na bezpłatną poradę psychologiczną lub prawną!

Osoba pierwszego kontaktu skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty!

Informujemy, że od dnia 4 maja 2015 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach, ul. Pieniężnego 10A, w ramach Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, prowadzonego przez Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w ramach Warmińsko-Mazurskiej Sieci Pomocy Ofiarom Przestępstw koordynowanej przez Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej w Elblągu

bezpłatnie realizowane są działania na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem, m.in.:

 • pomoc prawna
 • pomoc psychologiczna
 • pokrywanie kosztów związanych z edukacją ogólnokształcącą lub zawodową, także na zasadach indywidualnego kształcenia, odpowiednio do wieku i potrzeb edukacyjnych osób uprawnionych
 • finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych za lokal mieszkalny, do którego osoba uprawniona posiada tytuł prawny, a lokal mieszkalny nie jest użytkowany przez inne osoby
 • pokrywanie kosztów żywności lub bonów żywnościowych
 • finansowanie przejazdów środkami komunikacji publicznej lub pokrywanie kosztów transportu
 • dostosowanie lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego do potrzeb osoby pokrzywdzonej przestępstwem w przypadku, gdy utrata sprawności nastąpiła w wyniku przestępstwa

Wszelkich informacji udzielamy:

Niniejsze działania są finansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej

Wszelkie informacje można uzyskać również
pod numerem telefonu 55 642-44-25
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.pomocpokrzywdzonym.pl
www.mediacje-elblag.pl

 


Strona 5 z 7

Świadczenie wychowawcze

Świadczenie „Za życiem”

Zamówienia publiczne

Elektroniczna Skrzynka Podawcza


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości