Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku

ul. Kościelna 39. tel. 897188146. email: mopsbisztynek@op.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Dodatki mieszkaniowe

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny, zniżki też dla rodziców dorosłych dzieci

Email Drukuj PDF

 

Wraz z początkiem 2019 roku wszedł w życie przepis dający możliwość przyznania Karty Dużej Rodziny,  tym rodzicom którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie, co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

To zniżki na przykład na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Posiadanie Karty ułatwia dużym rodzinom dostęp do rekreacji i obniża koszty codziennego życia.

Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub dużo sprawniej i szybciej za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej emp@tia (www.empatia.mrpips.gov.pl). Wydanie karty jest bezpłatne.

W Bisztynku wniosek o wydanie KDR pobiera się i składa się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Kościelna 39, pokój nr 1

tel.89 718 81 46 lub 89 718 80 31

Wniosek można tez pobrać ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej https://www.gov.pl/web/rodzina/dokumenty-potrzebne-do-zlozenia-wniosku

Lidia Tomasik

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy

Społecznej w Bisztynku

 

Świadczenie wychowawcze

Świadczenie „Za życiem”

Zamówienia publiczne

Elektroniczna Skrzynka Podawcza